Merdiven Küpeşte

Küpeşteler temel olarak havuz kenarı , merdiven , balkon gibi mekanlarda emniyeti sağlamak amacıyla kurulur. Hafif görünümünün yanında sağlam ve şık bir görüntü sergiler. Siz saygı değer müşterilerimiz özel istek ve siparişlerine uygun fiyat ve günüde teslim etmek için azimli ve istekli bir şekilde çalışmaktayız. Modern mimarinin estetik kaygısını ortadan kaldıran alüminyumun küpeşte sistemleri ile Alüminyumun sıcaklığını ve camın şeffaflığını yakalamak artık çok daha kolaydır.

Merdiven Küpeştesi Korkuluğun elle tutulan, uzunlamasına yatay üst parçasıdır. Küpeşte; merdiven, teraslarda, ve balkonlarda alüminyum, paslanmaz çelik gibi metal alaşımlar ve termo plastik gibi malzemelerden yapılan korkuluk sistemlerine denir.  Merdiven Küpeştesi merdivenlerin boşluğu bakan tarafına, düşmemek için merdiven malzemesiyle de uyumlu olacak şekilde ahşap, mermer metal gibi materyaller kullanılarak yapılır. Alüminyum gereçlerle de korkuluk küpeşte yapılabilir.

Elle tutularak rahat bir iniş tırmanış sağlamak için, yüksekliği basamak ucundan 90 cm kadar olacak şekilde tasarlanıp küpeşte olarak oturtulur.  Genelde korkulukla karıştırılmaktadır. Fakat birbirinden farklı uygulamalardır. Merdivenin aşağı bakan yanlarında konumlandırılırlar. Herhangi bir düşme vakasını engellemek amaçlı koruma sistemidir. Küpeştenin farkı ise korkuluğun üzerinde elle tutulan kısımdır.

web tasarım : webzane